«Ісус» із Городниці знає як приймати пологи без болю і ростити сім’ю без хвороб

18 февраля 2011 года, 13:12

Євгеній покинув Київ і переїхав у село ближче до природи, щоб вирощувати екологічно чисті продукти і його сім’я росла здоровою та не знала хвороб. Маючи чотирьох дітей, трьох вони народили самі, без лікарів. Селяни дали чоловіку прізвисько Ісус, і у нього уже 120 послідовників, що теж вирошують продукти. Поки селяни шукають заробітку та комфорту в столиці, жителі великих міст переїжджають до сіл, де у хатах немає води, газу, звичних санітарних зручностей. Але немає і пробок на дорогах, давок у метро і повно свіжого повітря.
Родина Красовських одна із таких сімей. У 2008 році молоде подружжя з трьома дітьми із Києва приїхало в Городницю Уманського району і буквально з перших місяців стали своїми для городничан. Євгеній Красовький – 31-річний інженер-електромеханік, Дружина Олена – 31- річна хореограф.
Зустрілись у Дніпродзержинську. Олена працювала у театрі. Євгеній навмисне почав займатись танцями, аби ближче познайомитись з майбутньою дружиною. Мова тіл та рухів допомогла стати під вінець. Перша дитина подружжя, Катя, з’явилась на світ вісім років тому у пологовому будинку Дніпропетровська. Невдовзі після цього Красовські переїхали до Києва, де обоє почали працювати. Олена викладала танці дітям, Євгеній працював круп’є у казино.
Другу дитину подружжя вирішило народжувати не у лікарняні, а вдома.
- Колеги над чоловіком спочатку кепкували, - говорить Олена Красовська, - а потім почали з ним консультуватись частіше, ніж з лікарем-гінекологом
- Ми багато читали про домашні пологи. Саме у столиці зустріли тих, які це проходили успішно і без ускладнень. – говорить батько родини.
Шестирічна Аня та трирічний Олексій народились вдома у Києві. Подружжя пройшло відповідне навчання у Києві, консультувалось з акушеркою. Народжувала Олена в ванній, у воді. Після домашніх пологів почувалась значно краще, ніж зі старшою донькою в лікарняній палаті. Вагітною жінка продовжувала танцювати та плавати в басейні до останнього місяця.
Столична тіснява, великі переїзди, дорогі орендовані квартири зовсім не залишали часу на те, щоб просто побути вдвох. Якось друзі порадили Городницю, привезли Красовських у село. Обрати гарний будинок допомагала сільрада.
- Спочатку це повинна була бути тільки дача. Тепер стало постійним житлом. – говорить Євгеній.
Невеличку хату перепланували. Провели воду, зробили ванну та туалет. Підготували все для того, щоб найменший Олег з’явився на світ теж вдома.

На минулорічні різдвяні свята село обговорювало не страви та гостей, а набагато більшу подію. У родині Красовських народився хлопчик Олег. Пологи приймав батько сам. Сільські жінки уже рік усім розповідають це, як новину, та навіть радять молодицям брати приклад з подружжя.
- Наші бабусі у полі родили – і здоровіші були. – Каже односельчанка Марія.
Єдиним неприємним моментом після пологів стало нарікання лікарів на те, що сина народили вдома. Пропонували поїхати в пологове відділення, щоб як усі. Та Олена відмовилась.
- В Києві, де діток вдома народжують часто, проблем не було. В Умані до цього ще не звикли. – каже Євгеній.
- Ми перші, хто після пологів вдома, відмовились їхати в лікарню. Хоча я на Уманщині така не одна, - розповідає Олена. Все більше тих людей, які наважуються на домашні сімейні пологи.
У селі сім’ю поважають та звуть унікальною. Подружжя не вживає м’яса, горілки, часто подорожує. Олена навчає діток танцювати. Встигає із двома дочками та двома синами і хореографію викладати у сусідній Ладижинці, і допомогати організовувати свята у Городницькому клубі, і їздити з дітьми у театр до Києва. Двічі на тиждень доньки займаються музикою в Умані, ще двічі – у Ладижинській музичній школі. Між собою селяни батькові родини за людяність, довге волосся навіть прізвисько дали, пророче – Христос.
Євгеній створив та очолив міськрайонну організацію прибічників екологічночистого вирошування рослин- «Клуб органічного землеробства». На сьогодні він налічує понад 120 людей. Власний город у 15 соток обробляє тільки органічними засобами. Навчає новітнім технологіям усіх охочих. Кожного тижня проводить в Умані семінари, консультує.
Село для родини стало місцем, де вони почуваються найкомфортніше. Живуть майже так, як пращури. Їжу вирощують самі, привчають старших дітей працювати на городі та біля хати. Назад у столицю не збираються.

Катерина Короленко, газета "Вечірні Черкаси" 

Выпуск 2017
17 мая 2017 года, 12:15
Уманська пара зіграла безалкогольно-вегетаріанське весілля
15 февраля 2011 года, 13:11